Skutečně zdravá školka

Plníme program Skutečně zdravé školy

Vážení rodiče,

naše školka se zapojila do projektu Skutečně zdravá škola a pokusí se získat bronzový certifikát. Zavázali jsme se tak k řadě změn a zavádění novinek, jejichž cílem je zdravé stravování našich dětí.

Pevně věříme, že tyto pozitivní změny uvítáte a budeme se navzájem podporovat, aby se staly běžnou součástí naší školky.

V červnu proběhlo v naší MŠ první setkání s programem Skutečně zdravá školka v zastoupení  paní Kotoučkové, koordinátorky pro kraj Vysočina. Po společném rozhodnutí, že se do programu zapojíme, následovalo vyhodnocení kritérií. Změny, které nás čekají se netýkají jen přípravy pokrmů, kde se více zaměříme na regionální dodavatele, ale budou prolínat různými oblastmi vzdělávání v naší školce.

Již nyní víme, že naplňujeme některá požadovaná kritéria, např. pěstování bylinek a drobného ovoce a zeleniny na školním záhonku, sezónní ovoce a zelenina se objevuje v našem jídelníčku, zařazujeme návštěvy u domácích farmářů apod. Věříme, že tento krok bude správnou cestou pro nás všechny, především pro naše nejmenší.

Více o programu můžete najít na webových stránkách: www.skutecnezdravaskola.cz

Naši dodavatelé:

Ekologická farma POSPÍŠILOVI Holubí Zhoř- zelenina, ovoce

 Řeznictví U Kostela, Mynář a syn Křižanov- maso z českých chovů- z kraje Vysočina

Pekárna Kozina Křižanov

AG foods Košíkov- nápoje bez konzervačních látek, cyklamátu, aspartamu a acesulfamu,

Biogena- dětské čaje s velkým podílem ovoce, bez konzervačních látek, se značkou kvality českých potravin. Cereálie bez ztužených tuků a transmastných kyselin.

Farma Rodiny Němcovy Netín- jogurty a vejce